Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 24 stycznia 2019 Imieniny obchodz: Felicja, Rafa, Tymoteusz
Od 8.11.2006 jesteś 53546 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-04-11:
WSA
W dniu 15 marca 2018r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w dniu otwartym w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Nasi trzecioklasiści dzięki temu spotkaniu mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia dostępnymi na uczelni w Łomży oraz perspektywami zawodowymi, które się z nimi wiążą.
Nasza 35 osobowa grupa uczestniczyła w wykładzie dr pana P. Baczara na temat służb specjalnych doskonalących swoją wiedzę i umiejętności w tej uczelni. Przez ponad trzy godziny braliśmy udział w pokazach wyposażenia bojowego policji, służb więziennych, służb specjalnych. Dużym powodzeniem cieszyły się pokazy samoobrony i technik walk. Dodatkowo uczyliśmy się robienia sushi, uzupełnialiśmy swoją energię grochówką, słodyczami, kawą i herbatą.
Czas spędzony w Łomży był ciekawym spojrzeniem w przyszłość, którą możemy wybrać zdając maturę i wybierając kierunki oferowane przez tę uczelnię. Opiekunami klasy III B, III D i trójki pierwszoklasistów była p. Dorota Butrym i p. Rajmund Klukowski.