Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 20 sierpnia 2019 Imieniny obchodz: Sabina, Sobiesaw, Bernard
Od 8.11.2006 jesteś 114387 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-10-16:
Wycieczka do Łodzi
W dniach 28-29 września 2018 roku odbyła się wycieczka do Łodzi pod hasłem „Szlakiem Niepodległości”.
W wycieczce wzięła udział młodzież ze Szkolnego Klubu Turystycznego z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. Uczestniczyło w niej 28 uczniów i trzech nauczycieli: Pani Natalia Doktór i Pani Dorota Nowosad oraz opiekun Koła Turystycznego Pani Elżbieta Siwińska.
Wycieczka przebiegała zgodnie z ustalonym harmonogramem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy 28 w piątek od wspólnego zdjęcia na sławnych schodach Łódzkiej Filmówki. Następnie zwiedziliśmy z przewodnikiem Dętkę, czyli Muzeum Kanałów Łódzkich. Potem zwiedziliśmy wystawę na 100-lecie Niepodległości w Muzeum Miasta Łodzi, czyli Pałac Poznańskiego. Wieczorem od 19.00 do 24.00 uczestniczyliśmy w LIGHT MOVE FESTIVAL- VIII Edycja Festiwalu Światła z głęboką nuta Niepodległościową. Wyświetlono 100 migawek filmowych, aby uczcić 100-lecie Niepodległość Polski. Festiwal rozciągał się wzdłuż ulicy Piotrkowskiej i Narutowicza. Przepiękne kolory i serenady blasków cieszyły nas do północy.
29 w sobotę uczestniczyliśmy w wykładzie „Szlakiem Józefa Piłsudskiego” w Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Obejrzeliśmy celę, w której przebywał Józef Piłsudski i obejrzeliśmy dom w którym mieszkał Marszałek. Na naszym szlaku nie zabrakło ikony Łodzi-MANUFAKTURY z Muzeum Sztuki Współczesnej nr 2, która zachwyciła uczniów swoją architekturą fabrykancką i wieloma możliwościami sztuki współczesnej z Instalacją w MS2. Ostatnim punktem programu był „Park Ocalałych” z ławeczką Jana.
Realizacja tego niezwykle bogatego programu, nasyconego wiedzą związana ze 100-leciem Niepodległości Polski i poznaniu dóbr Kultury Narodowej, byłaby niemożliwa gdyby nie wsparcie finansowe Urzędu Miejskiego w Węgorzewie, za co bardzo dziękujemy.
Elżbieta Siwińska
opiekun Szkolnego Koła Turystycznego