Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 14 grudnia 2018 Imieniny obchodz: Alfred, Izydor
Od 8.11.2006 jesteś 45352 osobą odwiedzającą naszą stronę
2018-01-10:
MISTRZOSTWA POWIATU
W dniu 8.01.2018r. w hali Liceum Ogólnokształcącego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Halowej Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców. W turnieju uczestniczyły dwie drużyny chłopców i jedna drużyna dziewcząt z LO, pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego oraz trzy drużyny z ZSZ. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym” – 2x10min., stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły wielu emocji. Nasze panie w składzie: Monika Drożyner, Kinga Subocz, Katarzyna Mielniczek, Nadia Zwierzykowska, Klaudia Bykowska, Klaudia Jadeszko, Karolina Sawczuk i Róża Lipska nie oszczędziły zawodniczek z ZSZ i wygrywając 12:0 zostały Mistrzyniami Powiatu Węgorzewskiego.
W końcowej klasyfikacji chłopców drużyna LO I w składzie: Adam Gryczka, Kacper Kramek, Kacper Oszako, Marcin Tokarz, Rafał Raiński, Kasjan Biłas, Szymon Walaszczyk i Damian Kondzior zajęła I miejsce, a drużyna LO II w składzie: Maciej Kaszucki, Jakub Skrzecz, Jakub Duda, Kamil Ślifirski, Kacper Hajduczenia, Tomasz Flis, Piotr Meller, Kacper Kurpiewski i Mateusz Trzasko zajęła III miejsce.
2018-01-10:
Przy liceum powstanie siłownia plenerowa
Dzięki inicjatywie Waldemara Ołyński, który napisał projekt dla Stowarzyszenia "Horyzont", 11 grudnia w siedzibie posła Wojciecha Kossakowskiego podpisana została umowa na sfinansowanie budowy siłowni napowietrznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie. Blisko 24 tys. inwestycja uzyskała dofinansowanie z funduszu składkowego KRUS. - Siłownie ogólnodostępne są ważnym czynnikiem integrującym i infrastrukturą prozdrowotna na terenach takich jak nasz, zaliczanych do najuboższych w Polsce z najwyższym wskaźnikiem bezrobocia i eurosierot- mówi Dorota Butrym- prezes Stowarzyszenia "Horyzont".
Według Waldemara Ołyńskiego tego rodzaju miejsca są bardzo ważne dla mieszkańców terenów zaniedbanych w dziedzinie infrastruktury społecznej i sportowej. Obywatele z takiej siłowni mogą korzystać bezpłatnie kiedy tylko będą mieli taką potrzebę, jest to szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi, młodzieży , bezrobotnych i emerytów których nie stać na zakup karnetów w siłowniach komercyjnych. W skład obiektu wejdzie wyciąg i prasa, orbitrek, biegacz na pylonie, wyciąg górny, krzesło do wycinania na pylonie, twister, surfer na słupie czy treneżer nóg.
2018-01-10:
WYWIADÓWKA
Z przyczyn technicznych zmieniony został termin spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów.

Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2018 r. (środa), a nie jak planowano 18 stycznia 2018 r. (czwartek).
Zapraszamy na godzinę 16:30.
2018-01-03:
Zaruszczacy z kolejnym certyfikatem.
Nasze liceum otrzymało certyfikat: BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ w ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego, realizowanego pod hasłem: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja.
Celem corocznego konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego. Szczególny nacisk położono na szanowanie praw jednostki oraz przeciwdziałanie patologiom. Przedsięwzięcie ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.
W ramach współzawodnictwa należało wykonać jedenaście zadań m.in. przeprowadzić cykl spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych nt. „Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna”; zorganizowanie debaty uczniowskiej nt. „ Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel” czy przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi .
Wywiązaliśmy się ze wszystkich zadań na 100%.
Kapituła nadająca certyfikat doceniła nasze starania i zaangażowanie i przyznała tytuł BEZPIECZNEJ SZKOŁY.
2018-01-03:
TURNIEJ „GRAND PRIX” WĘGORZEWO, OSiR 2017/2018
W kolejnych rozgrywkach turnieju „Grand Prix Węgorzewa” nasze szkolne „stare - młode wilki”, pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego, w składzie: Kacper Oszako, Wiktor Szalast, Kacper Kramek, Emil Grunwald, oraz gościnnie Mateusz Rodziewicz, Maciej Polakowski i Jakub Szalast godnie walczyli w drugiej rundzie wygrywając 2:1 z 11MPA w Węgorzewie. Zespoły z Olsztyna, Ełku oraz „Team Tołwiński” okazały się godnymi przeciwnikami i z nimi przegraliśmy.
Następny turniej odbędzie się 20 stycznia 2018r. Gorąco zapraszamy wszystkich licealistów do hali OSiR-u, aby wspomóc nas w walce o III miejsce w całym turnieju, bo w chwili obecnej zajmujemy IV miejsce na osiem startujących drużyn.
Klasyfikacja końcowa II Turnieju Grand Prix Węgorzewa:
1. AKS Kormoran Olsztyn
2. Tołwiński Team
3. Wojtki - Jarki
4. Masuria Volley Giżycko
5. KSD Energoutil Ełk
6. Liceum Ogólnokształcące Węgorzewo
7. UKS Jantar Gołdap
8. 11 Mazurski Pułk Artylerii Węgorzewo

2018-01-03:
Tydzień Globalnej Edukacji
W dniach 20 listopada- 2 grudnia odbył się Tydzień Edukacji Globalnej (przedłużony z powodu matur próbnych). W ramach działań na szkolnym korytarzu pedagodzy szkolni rozwiesili hasła 17 celów zrównoważonego rozwoju. W klasie 2c 22.11 odbyła się gra „Świat jako 100%” oraz emisja fragmentów filmu talerz dla 10 miliardów, po którym odbyła się pogadanka dotycząca żywności i żywienia na świecie. W ramach TEG kontynuowana jest akcja Adopcja Serca, w ramach której rozpowszechnione zostały zdjęcia i informacje na temat Omana- chłopca objętego pomocą od listopada 2017 roku i jego rodziny.
2017-12-22:
FESTIWAL NAUK PRZYRODNICZYCH
Piątkowe przedpołudnie, 8 grudnia, minęło w węgorzewskim Liceum w międzynarodowo- naukowej atmosferze. Z okazji VII Międzynarodowego Festiwalu Nauk Przyrodniczych liceum gościło uczniów i nauczycieli z 10 szkół (polskich i zagranicznych), czyli reprezentantów gimnazjów w Baniach Mazurskich, Radziejach, Węgorzewie, Budrach, Pozezdrzu, Łankiejmach, Wilkowie, Czerniachowsku (Rosja), Niemieżu i Niemenczynie (Litwa). Brały w nim udział aż 24, trzyosobowe zespoły.
Cykliczna impreza została zorganizowana przez Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Węgorzewie. Dyscyplinami naukowymi, wokół których skupiało się wydarzenie były: biologia, fizyka i chemia.
2017-12-22:
SIATKÓWKA DZIEWCZĄT
W dniu 15.12.2017r. w hali sportowej Urania w Olsztynie odbył się Półfinał Mistrzostw Województwa WM SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.
W turnieju wzięły udział 4 drużyny:
1. Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego z Węgorzewa,
2. Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego z Bartoszyc,
3. VII Liceum Ogólnokształcące z Olsztyna,
4. XI Liceum Ogólnokształcące z Olsztyna.
Zwyciężyła drużyna dziewcząt z VII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Drugie miejsce zajęła drużyna z XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego w składzie: Katarzyna Traczyk, Laura Giczewska, Aleksandra Miazga, Urszula Saramak, Alicja Joka, Martyna Głębocka, Aleksandra Kuć, Patrycja Wakszyńska i Natalia Kisielewska. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Bartoszyc.
Gratulujemy naszym paniom zaszczytnego III miejsce w Regionie.
2017-12-22:
SIATKÓWKA CHŁOPCY
W dniu 08.12.2017r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w Mistrzostwach Rejonu 2 W-M SZS w Piłce Siatkowej Chłopców, które odbyły się w Powiatowym Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie. W mistrzostwach udział wzięły drużyny z Kętrzyna, Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego i Węgorzewa. Drużyna w składzie: Kacper Oszako, Jędrzej Kowalczyk, Kacper Kramek, Emil Grunwald, Kamil Ślifirski i Mateusz Trzasko dzielnie reprezentowali naszą szkołę w grupie I.
W pierwszym spotkaniu nasza reprezentacja uległa drużynie z Zespołu Szkół w Bartoszycach 0:2 (w setach do 20 i 27). W drugim spotkaniu, po dramatycznym tie breaku, pokonaliśmy zespół z Kętrzyna i awansowaliśmy z drugiego miejsca do półfinałów. W półfinale spotkaliśmy się z zwycięzcą II grupy ZST Bartoszyce, któremu ulegliśmy w setach do 18 i 20.
2017-12-22:
ZAWODY STRZELECKIE
W dniu 06.12.2017r. odbyły się I Mikołajkowe zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o puchar prezesa UKS „Spartakus".
Zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej i zdobywcą statuetki najlepszego strzelca zawodów został Jakub Juszkiewicz z klasy 2 d, kolejne miejsca zdobyli Marcin Popławski – 2 d, Szymon Jóźwiak – 2 b.
W klasyfikacji drużynowej nie mieli sobie równych uczniowie klasy 2 d podium uzupełniły reprezentacje klasy 2 b i 1 a.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach wszystkim strzelcom.
2017-12-06:
TURNIEJ „GRAND PRIX” WĘGORZEWO, OSiR 2017
Jak co roku, w grudniu, węgorzewski OSiR inauguruje turniej piłki siatkowej mężczyzn „Grand Prix Węgorzewa”. Nasze szkolne „młode wilki”, pod opieką p. Rajmunda Klukowskiego, w składzie: Kacper Oszako, Wiktor Szalast, Kacper Kramek, Emil Grunwald, Mateusz Trzasko, Damian Kondzior, Kacper Huszczo i Adam Patejko oraz gościnnie Maciej Polakowski i Jakub Szalast godnie walczyli w pierwszej rundzie wygrywając 2:0 z 11MPA w Węgorzewie (26:24; 25:21) oraz 2:0 z UKS „Jantar” Gołdap (25:20; 25:16). Zespoły z Olsztyna, Giżycka oraz „Team Tołwiński” okazały się bardzo trudnymi przeciwnikami i z nimi przegraliśmy. Następne turnieje odbędą się 30 grudnia i 20 stycznia 2018r.