Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 14 grudnia 2018 Imieniny obchodz: Alfred, Izydor
Od 8.11.2006 jesteś 45360 osobą odwiedzającą naszą stronę
2017-12-04:
LO Węgorzewo z awansem
Finał Rejonowy w drużynowym tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych odbył się w Lidzbarku Warmińskim 23.11.2017r. Prawo startu w tym turnieju miały drużyny, które zdobyły mistrzostwo i wicemistrzostwo powiatu. Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały: Alicja Kulinek i Karolina Waraksa, które swoje wszystkie pojedynki singlowe, jak i debel wygrały po 3 : 0. Natomiast chłopcy w składzie: Kacper Szewczyk i Cezary Wasilewski zajęli II miejsce, ulegając ZSZ Węgorzewo 2 : 3.
Obie drużyny awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się na przełomie luty/marzec 2018r. Ten okres, jak mówi trener Piotr Lewko, należy intensywnie poświęcić treningowi, aby podobnie wypaść w finałach wojewódzkich.
Piotr Lewko
2017-12-04:
Eko – świadomi II
Nasi uczniowie w ramach projektu ekologiczny „Eko – świadomi II” wzięli udział w konkursie plastycznym „Bioróżnorodność” na terenie Powiatu Węgorzewskiego.
I MIEJSCE zajęła Klaudia Piliszko, klasa I C
II MIEJSCE Karolina Michalak, klas I C
WYRÓŻNIENIE Karolina Sawczuk, klasa IC
Do konkursu młodzież przygotowała Dorota Nowosad.
Gratulujemy.
2017-12-04:
WYCIECZKA DO POZNANIA
Poznań to cudowne miasto z piękną architekturą z minionych czasów, gdzie przeszłość styka się z najnowocześniejszymi osiągnięciami techniki. Przekonaliśmy się o tym spacerując uliczkami starego miasta oraz będąc na Uniwersytecie Artystycznym. Celem naszej podróży do Poznania była interaktywna wystawa „Björk Digital” w Starym Browarze. Najnowszy artystyczny projekt ikony islandzkiej muzyki i sztuki prezentowany był już m.in w Tokio, Los Angeles, Paryżu, Barcelonie i Reykjaviku.Wystawa, to wizja Björk i współpracującego z nią artysty, Jamesa Merry’ego. Powstała z zespołem światowej sławy reżyserów, programistów i grafików. Stanowi ją seria innowacyjnych prac w wirtualnej rzeczywistości będących zapisem emocjonalnej podróży artystki przez jej twórczość, pokazywanych w kilku odsłonach. Islandzka artystka, wychodząc zupełnie poza ramy tradycyjnej muzyki, przeniosła nas w nową wirtualną rzeczywistość. Znaleźliśmy się w wewnątrz najnowocześniejszej instalacji „Black Lake”, jaką udało się do tej pory stworzyć. Okulary VR przeniosły nas do świata zamieszkanego przez piosenkarkę. "Czułem jak wchodziła we mnie, w moją przestrzeń osobistą. Osaczyła mnie." opowiada Mateusz Górski, uczestnik wycieczki.
2017-12-04:
Szkoła Wierna Dziedzictwu
10 listopada Węgorzewskie Liceum Ogólnokształcące im. Mariusza Zaruskiego i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka odebrały za pośrednictwem swoich dyrektorów Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Wśród nagrodzonych znalazły się 84 placówki oświatowe spośród blisko 300 z terenu całego województwa.
Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Wydarzenie uświetnił występ Chóru Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego Policji przedstawiającego pieśni patriotyczne oraz uczniowie jednego z olsztyńskich liceów z przedstawieniem „Żołnierze wyklęci”. Wręczenie certyfikatów poprzedziło odznaczenie ludzi kultury, pracujących w wolontariatach, zasłużonych dla społeczności lokalnych orderami Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Aby móc odznaczyć ludzi dorosłych za działania dla dobra narodu, trzeba zaszczepić w młodych taka potrzebę- temu właśnie ma służyć konkurs zainicjowany przez Kuratorium Oświaty.
-Zarówno uczniowie jak i nauczyciele włożyli dużo pracy i zaangażowania w działania, które służą kształtowaniu tożsamości i upowszechnianiu wiedzy na temat narodowej historii. Wystarczy wspomnieć o corocznym udziale i pomocy w organizacji miejskich obchodów Święta Niepodległości, Półmaratonu Węgorza w dniu Święta Flagi czy „Akcji Tropem Wilczym „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ”. Od wielu już lat kreatywnie uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych i społecznych na terenie całego powiatu, co zostało zauważone i docenione przez Kapitułę kuratoryjnego konkursu- stwierdza Waldemar Czapski, dyrektor węgorzewskiego liceum.
2017-12-04:
TENIS STOŁOWY
7 listopada br. na Hali odbyła się Liceliada w Tenisie Stołowym Drużynowym Dziewcząt i Chłopców o Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 10:00 na Hali Sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących. W rozgrywkach brali udział zarówno chłopcy jak i dziewczęta z liceum, technikum oraz szkoły zawodowej.
Każdy gracz był dobrze wyćwiczony i nie dawał łatwo za wygraną. Walka była naprawdę zacięta, ale w końcu udało nam się wyłonić najlepszych graczy. Z rozgrywek dziewcząt na pierwszym miejscu znalazły się: Alicja Kulinek i Karolina Waraksa, drugie miejsce zajęły Eliza Drabyk i Patrycja Milnikiewicz. Na trzeciej pozycji znalazły się Gabriela Michałowska i uczennica z technikum - Ania Hołoweńko. Natomiast z rozgrywek chłopców na pierwszym miejscu uplasowali się Sebastian Kozakiewiczi i Sebastian Bojsicki. Drudzy zaś byli Cezary Wasilewski oraz Kacper Szewczyk.
2017-11-21:
POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
W dniu 16.11. 2017r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców. Reprezentanci szkoły, skupieni w dwóch zespołach, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego dzielnie walczyli o miano najlepszej drużyny w powiecie. Zespół LO I w składzie: Kacper Oszako, Wiktor Szalast, Jędrzej Kowalczyk, Kacper Kramek, Emil Grunwald, Kamil Ślifirski, Mateusz Trzasko i Sebastian Jurek w końcowej klasyfikacji zajął I miejsce wygrywając z drużyną ZSZ, a zespół LO II w składzie: Maciej Kaszucki, Szymon Jóźwiak, Marcin Milinkiewicz, Kasjan Biłas, Adam Gryczka, Damian Kondzior zajął III miejsce. IV miejsce, nieklasyfikowana na głównej liście, zajęła drużyna LO III w składzie: Adam Patejko, Kacper Huszczo, Kacper Kubajka, Kacper Szewczyk, Szymon Kępa, Kacper Kurpiewski, Kacper Hajduczenia i Mateusz Mielniczek.
2017-11-17:
WYWIADÓWKA
23 listopada 2017 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów.
Zapraszamy na godzinę 16:30.
2017-11-16:
Święto Niepodległości
"Święto Niepodległości można obchodzić nie tylko oficjalnie, ale także poprzez zabawę, sport i fajną zdrową rywalizację"
10 listopada 11 Mazurski Pułk Artylerii wraz z Liceum Ogólnokształcącym zorganizowali zawody sprawnościowo-obronne dla młodzieży szkół gimnazjalnych i klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych połączone z konkursem wiedzy w 99. rocznicę odzyskania niepodległości.
Na starcie zameldowało się siedemnaście trzyosobowych drużyn z powiatów węgorzewskiego, kętrzyńskiego, gołdapskiego i oleckiego. Na początku uczestnicy napisali test pisemny "W walce o niepodległą- z tradycji walk o niepodległość od rozbiorów do 1918r."
- Test nie był ani łatwy, ani trudny. Poradziłam sobie z pytaniami, chociaż nad niektórymi długo się zastanawiałam.- mówi Sandra Szymańska z węgorzewskiego gimnazjum. Ta konkurencja odbyła się na terenie liceum a nad jej przebiegiem czuwała komisja pod przewodnictwem Waldemara Ołyńskiego. Następnie rywalizacja przeniosła się na teren placu ćwiczeń jednostki wojskowej. Tam młodzi sprawdzili się w strzelaniu z karabinka sportowego, gdzie każdy z nich pod czujnym okiem zawodowych żołnierzy oddał 5 strzałów konkursowych.
2017-11-16:
Strzelectwo sportowe. Podwójny sukces strzelców z „Zaruskiego”
W dniu 11 listopada 2017 roku uczniowie klas o profilu mundurowym (wojskowym) naszego Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego reprezentowali nasz rejon, gminę, powiat w I Zawodach Strzeleckich Klas Mundurowych o Puchar Starosty Mrągowskiego zorganizowanych z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zawody odbyły się na strzelnicy w Marcinkowie koło Mrągowa. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Tradycji Wojska Polskiego i Klub Strzelecki „Snajper” w Mrągowie. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Zborowska, Marcin Popławski – klasa 2 d i Szymon Bednarz – klasa 3 d. W zawodach wzięli udział uczniowie z ponad dziesięciu szkół z województwa warmińsko-mazurskiego, między innymi z Ełku, Olsztyna, Olsztynka, Mrągowa. Zawody składały się z dwóch konkurencji, każda z 10-ciu ocenianych strzałów .
2017-11-16:
PIŁKA SIATKOWA
Powiatowe Rozgrywki Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgorzewie stanowią pierwszy etap współzawodnictwa sportowego w ramach działań pro sportowych Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie.
Młodzież naszej szkoły przygotowuje się do nich przez cały rok, na zajęciach pozalekcyjnych w środy i piątki od godz. 16.00 do 18.00. Skuteczność tych zajęć potwierdzają osiągane wyniki sportowe naszych młodych siatkarzy i siatkarek. W bieżącym roku szkolnym turniej piłki siatkowej dziewcząt odbył się 09.11.2017r. w hali Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. W turnieju wzięły udział dwa zespoły z LO i jeden z ZSZ.
2017-11-08:
Węgorzewscy wolontariusze na koncercie Wydry
W ostatni piątek młodzi wolontariusze z Liceum, Gimnazjum i Technikum w Węgorzewie jak i radni Młodzieżowej Rady Miejskiej z Węgorzewa wybrali się do Olsztyna, aby brać udział w Spotkaniu Edukacyjno-Szkoleniowym z Zakresu Ochrony Środowiska pt. „Zielona Polska”.
Na początku uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu Gerarda Sawickiego o skarbach polskiej przyrody oraz sposobie jej ochrony. Wśród zagadnień, które poruszył ten znany przyrodnik i dziennikarz telewizyjny znalazły się też między innymi: historia ochrony przyrody, ochrona różnorodności biologicznej i czynniki wpływające na ukształtowanie się środowiska naturalnego obszaru, na którym leży Polska i wpływ człowieka na środowisko.
Pojawiła się również tak często poruszana w ostatnim czasie problematyka smogu i sposobów redukcji jego emisji oraz wpływ ochrony rzek na bezpieczeństwo powodziowe w naszym kraju.