Liceum Ogólnokształcące
im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie
Witaj gościu! Dzisiaj jest: 14 grudnia 2018 Imieniny obchodz: Alfred, Izydor
Od 8.11.2006 jesteś 45345 osobą odwiedzającą naszą stronę
2017-06-07:
Klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego najlepsza w województwie.
W dniu 25-28 maj 2017 roku 9 uczniów klasy II d o profilu mundurowym, dokładnie wojskowym naszego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką swojego nauczyciela zajęć wojskowych p. Pawła Kraśniewskiego, brała udział w 4- dniowym „Obozie szkoleniowym dla nauczycieli i uczniów ze szkół prowadzących klasy mundurowe”. Szkołą reprezentowali: Szymon Bednarz, Cezary Romejko, Piotr Meller, Michał Gorczyca, Klaudia Jadeszko, Paulina Chmielewska, Marta Podpirka, Magdalena Rozmysłowska, Patrycja Szumowska.
Obóz zorganizowała Liga Obrony Kraju we współpracy z Biurem ds. Proobronnych MON. W obozie oprócz naszych uczniów wzięli udział uczniowie z Elbląga, Kętrzyna, Gołdapi i Olecka. Uczestnicy obozu zakwaterowani byli na terenie ośrodka ”Leśne Wrota” w miejscowości Wojtkowizna k/Klewek. Zasadniczym celem obozu było opanowanie umiejętności, wiedzy oraz ujednolicenia działania w zakresie: szkolenia strzeleckiego, terenoznawstwa, szkolenia medycznego, musztry, taktyki, survivalu i wychowania fizycznego przez nauczycieli oraz uczniów ze szkół prowadzących klasy mundurowe.
2017-05-26:
SIATKÓWKA
Mistrzynie powiatu węgorzewskiego kobiet, drużyna uczennic Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego w składzie: Urszula Saramak, Aleksandra Miazga, Katarzyna Traczyk, Alicja Joka, Laura Giczewska, Martyna Głębocka i Aleksandra Kuć po wygraniu eliminacji rejonowych i pokonaniu 2:0 zawodniczek z Wydmin, spotkały się w półfinale województwa z siatkarkami ULKS „Derby Biała Piska” i MKS Dobre Miasto. Awans do finału uzyskały pokonując panie z Dobrego Miasta 2:0 i ulegając ULKS Biała Piska 25:23 i 25:18.
Rozgrywki półfinałowe odbyły się 7 maja 2017r. w ZS w Białej Piskiej. Węgorzewskie dziewczęta ambitnie walczyły i uzyskując drugie miejsce zapewniły sobie awans do finału Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Siatkówce Kobiet 2017.
2017-05-26:
SPRAWOZDANIE Z FINAŁU MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA WMZ LZS W SIATKÓWCE KOBIET 2017r.
Po rozegraniu rundy eliminacyjnej rejonów, następnie półfinałów do finału Mistrzostw w Ostródzie awansowała z pierwszego miejsca LZS OSA Ząbrowo – G Iława, która w systemie pucharowym miała spotkać się z drużyną LO Węgorzewo. W drugiej grupie ULKS Derby Biała Piska, z pierwszego miejsca spotkała się z MLKS FOTO OLA Ostróda. Zwycięzcy grup walczyli o I i II miejsce, a przegrywający o III i IV. W tym samym czasie drużyny mężczyzn rozgrywały turniej finałowy na hali głównej.
Nasze panie w składzie: Alicja Joka, Katarzyna Traczyk, Laura Giczewska, Natalia Kisielewska, Urszula Saramak, Martyna Głębocka i Patrycja Wakszyńska, pod opieką Rajmunda Klukowskiego rozegrały turniej na wyznaczonej z losowania małej hali, która do końca nie odpowiadała standardom Mistrzostw Województwa (niski sufit, brak wentylacji, niewłaściwa struktura podłogi – brak możliwości odbioru piłki padem).
2017-05-26:
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia 8 maja uczniowie klas pierwszych naszego liceum wraz z nauczycielami uczestniczyli w sprzątaniu okolic naszego pięknego miasta. Wysprzątali między innymi: promenadę i plażę miejską, Kal, cmentarz Niemiecki. Wszyscy z zaangażowaniem sprzątali Węgorzewo, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Dużo śmiechu i zabawy a przede wszystkim zdrowy spacer i pomoc społeczeństwu. Nasi Zaruszczacy zebrali ogromną ilość śmieci. Po ciężkiej lecz przyjemnej pracy każda klasa zorganizowała sobie ognisko przy którym mogli troszkę odpocząć i naładować energię. Po wyśmienitej zabawie wszyscy rozeszli się do domów.
2017-05-26:
Spotkanie z prof. Markiem Józefowiczem
5 maja 2017 r. w ramach Węgorzewskiej Kuźni Talentów odbyło się spotkanie z dr hab. Marek Józefowiczem Prof. nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego, pracującego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki w Instytucie Fizyki Doświadczalnej w Zakładzie Fotofizyki Molekularnej i Dydaktyki Fizyki. Profesor Józefowicz spotkał się z uczniami klas pierwszych oraz członkami Klubu Fizyków Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. Bardzo miło było nam gościć tak wybitnego Absolwenta węgorzewskiego liceum oraz wsłuchać tak pasjonującego wykładu.
Dziękujemy
2017-05-26:
Szlakiem Solidarności- wizyta studyjna w Gdańsku
Olimpiada solidarności z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznej edycji udział wzięło 3000 uczestników z całej Polski, ale tylko 48 udało się dojść do etapu centralnego, który odbędzie się we Wrocławiu 7 i 8 czerwca. Poprzedziła go wizyta studyjna w Gdańsku, zorganizowana w dniach 19-22 kwietnia przez Fundację Centrum Solidarności dla laureatów etapu wojewódzkiego, w której wziąłem aktywny udział.
Pierwszego dnia pobytu uczestniczyłem w warsztatach filmowych z grupą specjalistów Video Studio Gdańsk. Pod czujnym okiem fachowców wspólnie z kolegami nakręciliśmy wywiad z żywym świadkiem historii panem Maciejem Grzywaczewskim. Na zajęciach niespodziewanie pojawił się Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda, który ciepłymi słowami przywitał olimpijczyków.
2017-05-26:
I Szkolna Liga Strzelecka 2016/2017
Sprawozdanie z I Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2016/2017 z Broni Pneumatycznej o Puchar im. gen. Mariusza Zaruskiego
Uczniowski Klub Sportowy ''SPARTAKUS'' działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie w terminie: luty - kwiecień 2017 r. zorganizował I Szkolną Ligę Strzelecką 2016/2017 z Broni Pneumatycznej o Puchar im. gen. Mariusza Zaruskiego. Zawody odbyły się na strzelnicy pneumatycznej „Spartakus” znajdującej się w Zespole Szkół Ogólnokształcący im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. Udział wzięło w nich 5 klas. Celem szkolnej ligi strzeleckiej była popularyzacja strzelectwa sportowego, wyłonienie zespołowo - najlepszej klasy, indywidualnie - najlepszych strzelców w szkole w kategorii dziewcząt i chłopców, zagospodarowanie czasu wolnego, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji.
Szkolna liga strzelecka składała się z trzech rund:
- I runda - Karabin pneumatyczny – Hatsan - 5 strzałów (Kpn-10) postawa stojąca;
- II runda - Pistolet pneumatyczny – Aimaster - 5 strzałów (Ppn-10) postawa stojąca;
- III runda - Karabin pneumatyczny – Hatsan - 5 strzałów (Kpn-10) postawa leżąca.
2017-05-18:
WYWIADÓWKA
25 maja 2017 r. ( czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców klas I i II z rodzicami uczniów. Zapraszamy na godzinę 16:30.
2017-04-28:
Uczniowie klas mundurowych Zaruskiego na medal.
W dniu 22 kwietnia 2017 roku uczniowie klas o profilu mundurowym (wojskowym i policyjnym) naszego Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego reprezentowali nasz rejon, gminę, powiat oraz oddział LOK-u na dwóch imprezach strzeleckich. Pierwsze to Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Strzeleckie z broni sportowej palnej – kal. 5,6 mm „Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej”. Drugie to I Młodzieżowe Mistrzostwa Strzeleckie Powiatu Giżyckiego. W Olsztynie reprezentowali nas uczniowie klas o profilu wojskowym w składzie: Wiktoria Zborowska, Jakub Juszkiewicz, Piotr Meller, Klaudia Jadeszko. Niestety pomimo walki i ogromnym starań nie udało się odnieść sukcesu.
2017-04-28:
DZIEŃ SGH
W ostatnią środę w węgorzewskim liceum odbył się Dzień SGH dla ponad 30 uczniów gimnazjów, którzy przeszli test rekrutacyjny.
-Celem Programu Klasa akademicka SGH jest rozwinięcie współpracy Uczelni z wyróżniającymi się szkołami ponadgimnazjalnymi w Polsce. Udział w Programie stwarza uczniom możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim. Program pozwala także poznać ofertę edukacyjną Uczelni i ułatwia dokonanie wyboru ścieżki zawodowej- mówi Waldemar Ołyński, współorganizator przedsięwzięcia.
2017-04-28:
TENIS STOŁOWY
W niedzielę 2 kwietnia w Lidzbarku Warmińskim odbyły się wojewódzkie rozgrywki w tenisie stołowym o puchar TVP Olsztyn. Nie zabrakło na nim zdolnych uczniów naszych szkół. Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie reprezentowała Alicja Kulinek, natomiast Szkołę Podstawową w Perłach Adrian Vittek uczeń klasy V. Był to już kolejny etap rozgrywek, które kończą się finałem w Działdowie. Nasi zawodnicy pod czujnym okiem trenera Piotra Lewki stoczyli batalię o wejście do finału. Nie było łatwo. Tenisiści z Kętrzyna. Olecka, Białej Piskiej, Górowa Iławeckiego reprezentowali wysoki poziom. Jednakże nasi zawodnicy pokazali klasę i nie zawiedli. Zarówno Ala Kulinek, jak i Adrian Vittek weszli do finałów i już w niedzielę 9 kwietnia powalczą o podium na finałach w Działdowie. Niewątpliwie duży wkład w ten sukces ma trener naszych zawodników. Dziękujemy Panie Piotrze.